Odborní garanti

Druhým pilířem naší mise je propojovat pacienty s odbornou veřejností a propojovat tradiční západní medicínu s alternativní medicínou. Protože ve spolupráci je síla uzdravení.

Gynekologie

MUDr. Jan Drahoňovský

Endometrióza

kontakt

Dlouhodobě se zabývám problematikou těžkých forem endometriózy (hluboká endometrióza) a chronické pánevní bolesti. Poskytuji jak dlouhodobou gynekologicko-porodnickou péči, tak jednorázové konzultace a zákroky. Mou hlavní operační specializací jsou (kromě běžné gynekologické operativy) minimálně invazivní gynekologické zákroky (hysteroskopie, laparoskopie).

Vedu sekci pro léčbu endometriózy v České lékařské společnosti J. E. Purkyně, v rámci které se snažím o zvyšování povědomí této nemoci v odborné veřejnosti.

MUDr. Martin Němec

Endometrióza

kontakt

Léčbě endometriózy se intenzivně věnuji několik let. V nemocnici ve Frýdku-Místku jsme otevřeli Centrum pro léčbu endometriózy Morava a Slezsko. Endometrióza je onemocnění, které pro své široké spektrum projevů, mnohdy vyžaduje konzultace s více specialisty. Naše nemocnice disponuje nejen moderní diagnostickou (ultrazvuky, magnetická rezonance) a operační technikou, ale také týmem erudovaných gynekologů, chirurgů, urologů, radiologů a gastroenterologů. Přítomnost všech těchto oborů v jedné nemocnici je důležitá nejen pro správnou diagnostiku, ale hlavně pro kompletní odstranění všech ložisek endometriózy hned při první operaci. To dává pacientce mnohem větší šanci na úlevu od bolestí a vede k dřívějšímu úspěšnému otěhotnění.

Jsem členem Česká lékařská společnost J. E. Purkyně a European Endometriosis League. 

MUDr. Lubomír Mikulášek

Adenomyóza

kontakt

Jsem hlavně lékařem, který plně pacientce naslouchá, věnuje všechen potřebný čas k nalezení původu obtíží a snaze o jejich vyřešení v rámci všech nejnovějších a nejmodernějších sofistikovaných metod.

Založil jsem specializované mezinárodní Centrum minimálně invazivní gynekologické operativy a Centrum pro léčbu Myomatózy, Endometriózy, Adenomyózy a Poruch pánevního dna.

V našem centru máme k dispozici nejmodernější diagnostickou a operační techniku jak v ambulantním, tak v operačním režimu, společně s laboratorními v rámci klinických výzkumných studií, s hlavním zaměřením na problematiku adenomyózy, endometriózy, myomatózy a minimálně invazivních až neinvazivních operačních a léčebných přístupů.

Především jsem inventorem v oblasti minimálně invazivního přístupu v řešení adenomyózy – prvním a dosud jedinným světovým centrem provádějícím tyto výkony. Popularizátorem a propagátorem možností těchto řešení včetně edukace v oblasti ultrazvukové diagnostiky tohoto onemocnění na národní a mezinárodní úrovni.

Jsem aktivním členem mezinárodních odborných společností (EEL, ESGE, ESG, AAGL, …), člen Task-Force pro Hysteroskopickou operativu ISGE. Jsem členem České společnosti pro ultrazvuk v porodnictví a gynekologii, certifikovaným centrem FMF (Fetal Medicine Foundation) a držitelem řady certifikátů.

IVF

MUDr. Štěpán Machač, PhD

kontakt

Narodil se v roce 1970. Vystudoval lékařskou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. V letech 1995-2003 působil na Gynekologicko-porodnické klinice LF UP v Olomouci a začal se zabývat léčbou neplodnosti. V roce 2006 získal titul Ph.D., po obhajobě dizertační práce na téma ovariálního hyperstimulačního syndromu a vrozených trombofíliíí. V letech 2006 -2014 pracoval na klinice Reprofit International jako vedoucí lékař IVF pro zahraniční pacienty.

Od roku 2014 působí jako vedoucí lékař IVF Clinic v Olomouci. V roce 2018 byl jmenován do pozice CMO skupiny Future Life. Je autorem nebo spoluautorem více než 30 přednášek a 40 článků v odborných časopisech. Ve své práci se zaměřuje především na problematiku asistované reprodukce, ovariálního hyperstimulačního syndromu a darování gamet.

Fyzioterapie

Mgr. Lenka Chuchutová

kontakt

Jsem fyzioterapeutka, průvodkyně žen, lektorka, kněžka, tanečnice a mnoho dalšího. Věnuji se komplexní fyzioterapii v gynekologii, speciálně léčbě chronických pánevních bolestí. Ráda propojuji svět klasické západní medicíny se světem alternativnějších technik. Spolupracuji s lékaři, porodními asistentkami, dulami, s lékaři tradiční čínské medicíny, psychology i léčiteli.

Přednáším pro laickou i odbornou lékařskou veřejnost a pořádám skupinové kurzy o ženském zdraví. Přináším speciální fyzioterapeutický pohled na endometriózu. Během své práce jsem vysledovala, které z cviků jsou pro ženy s endometriózou úlevné.

Ingrid

PhDr. Ingrid Palaščáková Špringrová, Ph.D.

kontakt

Mojí specializací v rámci oboru fyzioterapie je specializace gynekologie. V oboru aktivně pracuji a to na úrovni klinické, vzdělávací a vědecké. Problematice dysfunkce svalů pánevního dna se věnuji 16 let, do kterých spadá i symptomatologie bolestivé menstruace, močové inkontinence, prolapsy orgánů malé pánve, sexuální dysfunkce a bolesti pánevní oblasti. V našem centru REHASPRING s.r.o. Praha Čelákovice, se věnuji pacientkám, které mají endometriózu. Informace o problematice endometriózy a dysfunkce svalů pánevního dna přednáším na tuzemských a zahraničních konferencích a univerzitách.

Jsem garantkou akreditovaného kurzu Ministerstva zdravotnictví České republiky Fyzioterapie dysfunkce svalů pánevního dna a fyzioterapeuti jsou školeni. Více o mně a o nás na www.ppapelvic.com 

Terapeutická podpora

Martin Nawrath

kontakt

Pracuji zejména jako facilitátor pro velká města, obce, neziskové organizace nebo vzdělávací instituce. Jako terapeut se věnuji jednotlivcům, párům i skupinám. Mou současnou největší vášní je psychologie Carla Gustava Junga, respektive procesově orientovaný přístup jednoho z jeho pokračovatelů Arnolda Mindella. Zejména jeho princip hluboké demokracie uplatňovaný ve formě tzv. worldworku. Inspiraci hledám také v řadě knih moudrého pečovatele o duši Thomase Moora a jeho učitele Jamese Hillmana.

Alternativa

Eva Zimmelová

Tradiční čínská medicína

kontakt

V roce 1995 začala studovat čínskou medicínu, krátce po té přibrala studium čínštiny a od roku 1996 specializaci čínské fytoterapie u Dr.Jozefa Luckého a Ing.Jana Soldána. Po složení akupunkturistické zkoušky ČSSB v roce 1998 otevřela poradnu pro přírodní životní styl, začala přednášet a publikovat. V roce 2000 se začala věnovat Qi-gongu a Tai-ji styl Wu-dang a Yang a na mezinárodním mistrovství bojových umění v čínském Tian-Jinu získala umístění odpovídající 2.pozici za sestavu Tai-ji Sedmi hvězd. Mezi roky 2005 a 2009 Tai-ji samostatně vyučovala.

Od roku 2011 je licencovanou trenérkou fitness u Dr. Petra Tlapáka a praxi získala mimo jiné i jako trenérka kondiční fyzioterapie a hlavní lektorka Tai-ji v Centru pohybové medicíny Prof. Pavla Koláře.

Gabriela Tuatti

Fytoterapie

kontakt

Můj příběh začíná v mých 23 letech, kdy jsem z čista jasna skončila v nemocnici a po náročné operaci jsem si vyslechla diagnózu, kterou mladá holka fakt určitě nechce slyšet. Ale nedala jsem se a navzdory všem prognózám jsem našla cestu ke zdraví, čehož důkazem je zdravý a silný syn Gabriel, který se mi narodil o 7 let později a syn Zeno Merlin, který vklouzl do našeho života o dalších 5 let později.

Ale možná se můj příběh píše už od chvíle, kdy mě babička učila na horách poznávat bylinky…

Monika Valová

Bylinná napářka

kontakt

Pomáhám ženám v jejich důležitých životních meznících, zejména v těhotenství, při porodu a po něm, při kojení a výchově dětí a také v partnerství.

♥ Jsem srdce firmy Steamy.cz
♥ Jsem lektorka ženské bylinné napářky
♥ Jsem první certifikovanou poskytovatelkou vaginální napářky v rámci Peristeam Hydrotherapist Institute
♥ Za svůj  největší úspěch považuji, že se mi podařilo zavést napařování do porodnic, což znamená, že se v ČR ženská bylinná napářka oficiálně nabízí u porodu, a to je světový unikát.