Odborní garanti

Druhým pilířem naší mise je propojovat pacienty s odbornou veřejností a propojovat tradiční západní medicínu s alternativní medicínou. Protože ve spolupráci je síla uzdravení.

Gynekologie

MUDr. Jan Drahoňovský

Endometrióza

kontakt

Dlouhodobě se zabývám problematikou těžkých forem endometriózy (hluboká endometrióza) a chronické pánevní bolesti. Poskytuji jak dlouhodobou gynekologicko-porodnickou péči, tak jednorázové konzultace a zákroky. Mou hlavní operační specializací jsou (kromě běžné gynekologické operativy) minimálně invazivní gynekologické zákroky (hysteroskopie, laparoskopie).

Vedu sekci pro léčbu endometriózy v České lékařské společnosti J. E. Purkyně, v rámci které se snažím o zvyšování povědomí této nemoci v odborné veřejnosti.

MUDr. Martin Němec

Endometrióza

kontakt

Léčbě endometriózy se intenzivně věnuji několik let. V nemocnici ve Frýdku-Místku jsme otevřeli Centrum pro léčbu endometriózy Morava a Slezsko. Endometrióza je onemocnění, které pro své široké spektrum projevů, mnohdy vyžaduje konzultace s více specialisty. Naše nemocnice disponuje nejen moderní diagnostickou (ultrazvuky, magnetická rezonance) a operační technikou, ale také týmem erudovaných gynekologů, chirurgů, urologů, radiologů a gastroenterologů. Přítomnost všech těchto oborů v jedné nemocnici je důležitá nejen pro správnou diagnostiku, ale hlavně pro kompletní odstranění všech ložisek endometriózy hned při první operaci. To dává pacientce mnohem větší šanci na úlevu od bolestí a vede k dřívějšímu úspěšnému otěhotnění.

Jsem členem Česká lékařská společnost J. E. Purkyně a European Endometriosis League. 

MUDr. Lubomír Mikulášek

Adenomyóza

kontakt

Jsem hlavně lékařem, který plně pacientce naslouchá, věnuje všechen potřebný čas k nalezení původu obtíží a snaze o jejich vyřešení v rámci všech nejnovějších a nejmodernějších sofistikovaných metod.

Založil jsem specializované mezinárodní Centrum minimálně invazivní gynekologické operativy a Centrum pro léčbu Myomatózy, Endometriózy, Adenomyózy a Poruch pánevního dna.

V našem centru máme k dispozici nejmodernější diagnostickou a operační techniku jak v ambulantním, tak v operačním režimu, společně s laboratorními v rámci klinických výzkumných studií, s hlavním zaměřením na problematiku adenomyózy, endometriózy, myomatózy a minimálně invazivních až neinvazivních operačních a léčebných přístupů.

Především jsem inventorem v oblasti minimálně invazivního přístupu v řešení adenomyózy – prvním a dosud jedinným světovým centrem provádějícím tyto výkony. Popularizátorem a propagátorem možností těchto řešení včetně edukace v oblasti ultrazvukové diagnostiky tohoto onemocnění na národní a mezinárodní úrovni.

Jsem aktivním členem mezinárodních odborných společností (EEL, ESGE, ESG, AAGL, …), člen Task-Force pro Hysteroskopickou operativu ISGE. Jsem členem České společnosti pro ultrazvuk v porodnictví a gynekologii, certifikovaným centrem FMF (Fetal Medicine Foundation) a držitelem řady certifikátů.

IVF

MUDr. Štěpán Machač, PhD

kontakt

Narodil se v roce 1970. Vystudoval lékařskou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. V letech 1995-2003 působil na Gynekologicko-porodnické klinice LF UP v Olomouci a začal se zabývat léčbou neplodnosti. V roce 2006 získal titul Ph.D., po obhajobě dizertační práce na téma ovariálního hyperstimulačního syndromu a vrozených trombofíliíí. V letech 2006 -2014 pracoval na klinice Reprofit International jako vedoucí lékař IVF pro zahraniční pacienty.

Od roku 2014 působí jako vedoucí lékař IVF Clinic v Olomouci. V roce 2018 byl jmenován do pozice CMO skupiny Future Life. Je autorem nebo spoluautorem více než 30 přednášek a 40 článků v odborných časopisech. Ve své práci se zaměřuje především na problematiku asistované reprodukce, ovariálního hyperstimulačního syndromu a darování gamet.

Fyzioterapie

Mgr. Lenka Chuchutová

kontakt

Jsem fyzioterapeutka, průvodkyně žen, lektorka, kněžka, tanečnice a mnoho dalšího. Věnuji se komplexní fyzioterapii v gynekologii, speciálně léčbě chronických pánevních bolestí. Ráda propojuji svět klasické západní medicíny se světem alternativnějších technik. Spolupracuji s lékaři, porodními asistentkami, dulami, s lékaři tradiční čínské medicíny, psychology i léčiteli.

Přednáším pro laickou i odbornou lékařskou veřejnost a pořádám skupinové kurzy o ženském zdraví. Přináším speciální fyzioterapeutický pohled na endometriózu. Během své práce jsem vysledovala, které z cviků jsou pro ženy s endometriózou úlevné.

Ingrid

PhDr. Ingrid Palaščáková Špringrová, Ph.D.

kontakt

Mojí specializací v rámci oboru fyzioterapie je specializace gynekologie. V oboru aktivně pracuji a to na úrovni klinické, vzdělávací a vědecké. Problematice dysfunkce svalů pánevního dna se věnuji 16 let, do kterých spadá i symptomatologie bolestivé menstruace, močové inkontinence, prolapsy orgánů malé pánve, sexuální dysfunkce a bolesti pánevní oblasti. V našem centru REHASPRING s.r.o. Praha Čelákovice, se věnuji pacientkám, které mají endometriózu. Informace o problematice endometriózy a dysfunkce svalů pánevního dna přednáším na tuzemských a zahraničních konferencích a univerzitách.

Jsem garantkou akreditovaného kurzu Ministerstva zdravotnictví České republiky Fyzioterapie dysfunkce svalů pánevního dna a fyzioterapeuti jsou školeni. Více o mně a o nás na www.ppapelvic.com 

Terapeutická podpora

Martin Nawrath

kontakt

Pracuji zejména jako facilitátor pro velká města, obce, neziskové organizace nebo vzdělávací instituce. Jako terapeut se věnuji jednotlivcům, párům i skupinám. Mou současnou největší vášní je psychologie Carla Gustava Junga, respektive procesově orientovaný přístup jednoho z jeho pokračovatelů Arnolda Mindella. Zejména jeho princip hluboké demokracie uplatňovaný ve formě tzv. worldworku. Inspiraci hledám také v řadě knih moudrého pečovatele o duši Thomase Moora a jeho učitele Jamese Hillmana.

Alternativa

Radka Dohnalová

Tradiční čínská medicína

kontakt

Jsem terapeutka tradiční čínské medicíny, původním vzděláním fyzioterapeutka. Ve své praxi podporuji ženské zdraví skrze kombinaci tradičních metod čínské medicíny a spolupráce se západními lékaři. Specializuji se na péči o ženy trpící gynekologickými obtížemi, jako jsou endometrióza, PCOS, bolestivá nebo nepravidelná menstruace. Pomáhám ženám připravit se na těhotenství, podporuji je během IVF a doprovázím je během období klimakteria.

Má péče se neomezuje pouze na gynekologické obtíže. Řeším širokou škálu dysbalancí v těle včetně interních onemocnění, chronických bolestí, pohybových potíží, následků úrazů, únavy
atd.

Věřím, že každá žena si zaslouží komplexní a individuální péči, která respektuje celistvost jejího těla, mysli a emocí. Vícena www.tcmfenix.cz

Gabriela Tuatti

Naturoterapie, Fytoterapie

kontakt

Můj příběh začíná v mých 23 letech, kdy jsem z čista jasna skončila v nemocnici a po náročné operaci jsem si vyslechla diagnózu, kterou mladá holka fakt určitě nechce slyšet. Ale nedala jsem se a navzdory všem prognózám jsem našla cestu ke zdraví, čehož důkazem je zdravý a silný syn Gabriel, který se mi narodil o 7 let později a syn Zeno Merlin, který vklouzl do našeho života o dalších 5 let později.

Ale možná se můj příběh píše už od chvíle, kdy mě babička učila na horách poznávat bylinky…

Monika Valová

Bylinná napářka

kontakt

Pomáhám ženám v jejich důležitých životních meznících, zejména v těhotenství, při porodu a po něm, při kojení a výchově dětí a také v partnerství.

♥ Jsem srdce firmy Steamy.cz
♥ Jsem lektorka ženské bylinné napářky
♥ Jsem první certifikovanou poskytovatelkou vaginální napářky v rámci Peristeam Hydrotherapist Institute
♥ Za svůj  největší úspěch považuji, že se mi podařilo zavést napařování do porodnic, což znamená, že se v ČR ženská bylinná napářka oficiálně nabízí u porodu, a to je světový unikát.