Program Šumperk

Endometrióza je nemoc, kterou trpí 1 z 10 žen. Nemoc ale nejde vidět a ženy, které trpí bolestmi nejsou slyšet. Pojďme tento stav společně změnit a otevřít téma, které se týká 6,5 milionů žen na celém světě

 

#ENDOMARCH2022 pokračuje! 10.5.2022 se potkáme v Šumperku v Mětské knihovně T.G.Masaryka. Čekají Vás přednášky, panelová diskuze, vernisáž výstavy a chybět nebude ani raut s hudební vsuvkou. Celá akce se koná pod záštitou II. místostarosty města Šumperk Ing. Jakuba Jirgla.

 

Chcete vědět, jak bude den vypadat? Podívejte se, jak Endomarch probíhal v Brně a Praze anebo načerpejte atmosféru v naší Fotogalerii.

 

Podrobnosti programu se budou upřesňovat.

ÚTERÝ 10.5.2022  Městská knihovna T.G.Masaryka, Šumperk

15:00 – 16:00

Vernisáž výstavy obrazů z kolekce PLODNOST, přivítání hostů a příchozích 

Vystavené obrazy od umělkyně Lusi Lu ΔRT jsou inspirované příběhy žen, kterým lékaři předpověděli neplodnost (často z důvodu endometriózy) a následně se těmto ženám podařilo počít. Možná v nich samy najdete útěchu, podporu a naději.

16:00 – 18:30

Vzdělávací program

Odpoledne bude plné informací o endometrióze, její léčbě (klasické i alternativní) a jejím vlivu na těhotenství. kromě toho bude představena i pacientská organizace ENDOTalks. Odborníci zasednou ke kulatému stolu a budou o endometrióze diskutovat podobně jako tomu bylo na panelových diskuzích v Praze a Brně. Samozřejmě bude prostor i na Vaše dotazy!

Úvodní slovo

Primář MUDr. M. Trhlík, MVDr. P. Brauner, Ing. J. Jirgl, M. Lebeda

Představení diagnózy endometrióza – civilizační nemoc

Primář MUDr. M. Trhlík

Aktuální pohled na léčbu

MUDr. O. David

Endometrióza – komplikace pro porod?

MUDr. K. Huml

Endometrióza – komplikující faktor léčby neplodnosti

Primář MUDr. A. Sobek, Ph.D.

Endometrióza a léčba těla i duše pohledem fyzioterapeuta a psychosomatika

Mgr. L. Chuchutová, G. Tuatti

Představení portfolia firmy Exeltis Czech s.r.o.

MUDr. A. Sojáková, Medical advisor – komerční prezentace

Představení pacientské organizace ENDOTalks cz

M. Lebeda

18:30 – 21:00

After Party

Po skončení vzdělávacího programu budeme pokračovat after party,  kde bude probíhat networking. Můžete se tak zeptat odborníků na otázky, na které ve vzdělávacím programu nezbyl čas či oslovit samotné pacientky.

Chybět nebude ani občerstvení ve formě rautu a doprovodný program. Půjde tak o první šumperský endosraz, jehož cílem je podporovat ženy s endometriózou a propojovat je s odborníky.