ENDO March 2022

Co je to Endomarch

ENDOMARCH je mezinárodní happening, který odstartoval v roce 2014 ve Washingtonu D.C ve spolupráci zdejší lékařské odborné společnosti, škol a pacientů s endometriózou.

Cílem pochodů po celém světě je potřeba ukázat na nemoc, která není vidět, je často bagatelizována a na výzkum stále proudí žalostně málo peněz.

Endomarch má vzbudit pozornost veřejnosti ať laické, tak odborné. Má zdůraznit potřebu reformace úhradového systému a zpřístupnit kvalitní a centrovanou péči všem ženám, které touto nemocí trpí.

V České republice založila Misha Lebeda první pacientskou organizaci zaměřenou na endometriózu ENDO Talks CZ, z.s. v březnu 2021 a činnost této organizace započalo jejím online zapojením do světového Endomarch2021. Letos už spolu vyjdeme do ulic!

Buďme iniciátory změny! Ženy s endometriózou musí být slyšet!

Program

ENDO March je osvětová roadshow pořádaná pacientskou organizací zaměřenou na Endometriózu ENDO Talks CZ, z.s. Je to vůbec první oficiální akce pořádaná v ČR k březnu – měsíci zvyšování povědomí o Endometrióze.

Program je velmi různorodý – od přednášek, besed a panelových diskuzích o tématech spojených s Endometriózou přes dny otevřených dveří u našich partnerů (endocenter, center zabývajících se fyzioterapií či alternativní medicínou,…) po doprovodné výstavy (#ŽÍTENDO, aneb Proč mě nikdo neslyší? a Plodnost).

Poprvé také proběhne 26.3.2022 POCHOD Prahou, čímž se zapojíme do celosvětové kampaně. Cílem pochodů je snaha ukázat na nemoc, která není vidět, je často bagatelizována a na výzkum stále proudí žalostně málo peněz.

Všechny akce mají vzbudit pozornost laické i odborné veřejnosti a ukázat možnosti léčby Endometriózy, která postihuje každou desátou ženu v produktivním věku.

Na odkazech níže najdete podrobný program pro jednotlivé zastávky celé roadshow:

Endo Merch

Symbolem endometriózy je žlutá mašlička.

Připravili jsme pro Vás proto žluté kulichy a ponožky, jejichž nákupem nám můžete pomoci pokrýt náklady spojené s organizací programu, zajištěním pronájmu přednáškových sálů, výrobu výstavních panelů a dalších nákladů spojených s ENDOMARCH2022.

Zároveň je kulich nebo ponožky jasným manifestem, že Vám osud žen s endometriózou není jedno a chcete změnu! Manifestem, že je třeba o endometrióze mluvit a o všem, co s ní souvisí.

Objednejte si merch v předprodeji už teď a sdílejte své fotky na sociálních sítích s popiskem #ŽÍTENDO.

Zapojte se

Pokud se chcete zapojit jako dobrovolník, neváhejte nás kontaktovat pomocí tohoto formuláře:.

FORMULÁŘ

PARTNEŘI #ENDOMARCH2022

logo mesta brno

SPONZOŘI