SUPPORT CENTRUM

Support Centrum je platforma poskytujici individualni podporu pro pacientky s endometriózou. 

 

Věříme, že terapie sdílením má své místo v životě, a proto se snažíme vytvořit bezpečný prostor v rámci programu ENDOKECKOVÁNÍ, kterého se účastní EndoKecka a klientka Support Centra. Program probíhá cca půl roku nebo se uskuteční deset schůzek online či živě. Klientce se dostane individuální péči, podpory a pochopení při hledání její vlastní cesty s endometriózou. Po celou dobu je k dispozici koordinátor, který se snaží zajistit hladký průběh programu.

 

Tato platforma umožňuje také sbírat podněty a dotazy na odborníky, které následně pacientská organizace ENDO Talks zpracovává s odbornými garanty za jednotlivá odvětví.

Kapacity našeho Support Centra jsou momentálně plné. O otevřeních nových míst informujeme vždy nejdříve v Newsletteru, tak se přihlašte k odběru 🙂 

Platbou přispějete na pravidelné supervize našich EndoKecek nebo díky Vám budeme moci tým rozšířit a poskytnout tak podporu více ženám s endometriózou. Bohužel nyní není v našich silách uspokojit poptávku těchto žen, ale můžete nám v tom pomoci!

KDO JE ENDO KECKA?

ENDO Kecky jsou ženy s endometriózou různých povolání a přesvědčení. Nejedná se o profesionální sociální pracovnice ani o zdravotní personál. Mají
ale za sebou základní informace okolo endometriózy, školení psychosociální práce, čeká je školení na nenásilnou komunikaci a mají k dispozici profesionálního terapeuta na supervizi.

 

Školení zajistí ENDO Talks CZ pro dobrovolnice zdarma. Školení je rozvrženo do třech až čtyřech měsíců, časová dotace činí celkem cca 24 hodin + zhlédnutí videí ENDO Talks CZ a bude probíhat online i živě (dle aktuální situace). Po absolvování školení obdrží dobrovolnice (Endokecka) kontakt na klientku/pacientku od koordinátora Support Centra, kterou bude doprovázet a poskytovat jí podporu.

Výcvik prvních ENDO kecek byl ukončen. O náboru nových ENDO kecek informujeme vždy nejdříve v Newsletteru, tak se přihlašte k odběru 🙂 

Naše dobrovolnice – ENDO Kecky jsou součástí výstavy #ŽÍTENDO, aneb „Proč mě nikdo neslyší?“.

Tuto výstavu odhalíme v Březnu v Praze na Mariánském náměstí a v Brně na Moravském náměstí.

Možnost potkat se s ENDO Keckami budete mít možnost také během programu #ENDOMARCH2022 – více informací najdete ZDE

Školení v ÚPMD

10.6.2022 proběhlo školení ENDO Kecek v ÚPMD v Praze-Podolí. Školení vedl přední český odborník na endometriózu – MUDr. Jan Drahoňovský. Část Kecek dorazila osobně, další se zúčastnily online. Dozvěděly jsme se spoustu nových informací a prostor byl i pro naše mnohé dotazy. Doufáme, že si to brzy zopakujeme, čas utekl jednoduše moc rychle :).

První osobní školení

12.3.2022 proběhlo první školení ENDO Kecek, které nebylo online ale odehrávalo se na místě. Šlo o školení o pánevním dnu, fyzioterapii a možnosti jejího využití v terapii žen s Endometriózou. Školení vedla odborná garantka ENDO Talks cz Mgr. Lenka Chuchutová z centra celostní péče MAAT, která se fyzioterapií při Endometrióze zabývá již 4 roky a spolupracuje s certifikovaným centrem MUDr. Jana Drahoňovského v ÚPMD v Podolí.

Toto školení byla pro ENDO Kecky (a také pacientskou radu) první příležitostí k osobnímu setkání.