Pomoci nám můžete darováním na DARUJME

Misha

Zakladatelka a ředitelka

misha@endotalks.cz

Založila jsem ENDO Talks doslova na nemocničním lůžku. V roce 2020 mi byla diagnostikována endometrióza s endo cystou o velikosti tenisového míčku. Nikdy předtím jsem o této nemoci neslyšela. Rozhodla jsem se sdílet svůj příběh a svou cestu k uzdravení. A když jsem se v nemocnici probudila z narkózy v lednu 2021, rozhodla se nejen zapojit do březnové celosvětové osvětové kampaně k endometrióze. Začala jsem propojovat české pacientky s odborníky, kteří se problematikou zabývají a dělat všechno pro to, aby se i systémově, podařilo snížit dobu diagnostiky u žen.

 

Eliška

Spoluzakladatelka a eventová manažerka

eliska@endotalks.cz 

V současnosti jsem především máma dvou dětí, místy outdoorový nadšenec a cestoval, vymetač kulturních zážitků a dobrého jídla. Povoláním jsem event manažer, akce jsou moje vášeň, je vždy krásné vidět výsledky své práce. Vždy jsem chtěla svoji energii vložit do dobročinného projektu, díky kterému můžeme smysluplně pomoci. Tak nám držte palce a těším se na viděnou při nějakém osobním setkání.

Vašek

Spoluzakladatel

Moje žena Misha byla diagnostikována v roce 2020. Kdybych netrval na tom, aby si raději zašla na kontrolu, určitě by to odkládala. Viděl jsem jak razantně se změnil její stav a sám měl o ní velkou starost. Jsem přesvědčený, že ženy s endometriózou potřebují pochopení a oporu ve svém okolí. Jako muž nevím, jaké to je mít menstruaci. Ale vím bezpečně, že bolest je vždy varováním.

Hanka

Koordinátorka Support Centra

hanka@endotalks.cz

Většinu pracovního života jsem zatím strávila v kanceláři, což zní obšírně a není to daleko od reality. Pracovní paleta byla pestrá, ale kdybych to shrnula, tak vždy se jednalo o komunikaci, vyjednávání a papírování s cílem, aby se všichni cítili dobře. Endometrióza a adenomyóza mi byla diagnostikována v roce 2019. Mám za sebou operaci v Podolí a taky recidivu. K EndoTalks CZ jsem se přidala v době, kdy jsem sama uvažovala, jak ženám s endo – jako jsem já – pomoci, takže když jsem se dozvěděla, že Misha zakládá pacientskou organizaci, nebylo o čem přemýšlet.  

Alice

Dobrovolnice

Odborné rešerše a copywriting

alice@endotalks.cz

Jsem původně fyzik, ale věnuji se teď hlavně IT a od roku 2016 žiji v Německu. Zde mi byla v roce 2019 diagnostikována endometrióza. Od začátku jsem se potýkala s nedostatek informací o nemoci v českém jazyce, a tak jsem sama čerpala primárně z anglicky psaných a leckdy i odborných zdrojů. K Endotalks jsem se připojila i proto, abych mohla tyto informace sdílet s ostatními, kteří tu možnost dostat se k nim sami nemají. Preferuji podložená fakta před domněnkami (profesní deformace 😀 ), takže ode mne můžete vždy očekávat odkazy na příslušné studie, které dokládají má tvrzení.

Bára

Dobrovolnice

bara@endotalks.cz

Endometriózu mám diagnostikovanou od konce roku 2019.
Do ENDO Talks jsem se zapojila z důvodu osvěty, sama vím, jak je těžké vyhledat si kvalitní a pravdivé informace, dostat odpovědi na své otázky a endometriózu přijmout. A proto jsme tady! Navíc síla sdílení je neuvěřitelná 🙂

Lucie

Dobrovolnice

lucie@endotalks.cz

Největší dobrodružství jsem si s endometriozou prožila, když mi bylo 25 let. Tři laparoskopie a dvě neúspěšná ivf. Strach z neustálého návratu cyst mi otevřel cestu až k šamanským rituálům s ayahuascou. Vděčím jim za nalezení cesty k sobě. Dnes je mi 37 a mám tři boží děti. Jsem ráda, že mohu díky EndoTalks CZ alespoň malým kouskem pomáhat všem, kteří se potřebují najít svojí cestu.