Garanti

Druhým pilířem naší mise je propojovat pacienty s odbornou veřejností a propojovat tradiční západní medicínu s alternativní medicínou. Protože ve spolupráci je síla uzdravení.

Gynekologie / Fyzioterapie

MUDr. Jan Drahoňovský
Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze / Soukromá gynekologická ambulance

Dlouhodobě se zabývám problematikou těžkých forem endometriózy (hluboká endometrióza) a chronické pánevní bolesti. Poskytuji jak dlouhodobou gynekologicko-porodnickou péči, tak jednorázové konzultace a zákroky. Mou hlavní operační specializací jsou (kromě běžné gynekologické operativy) minimálně invazivní gynekologické zákroky (hysteroskopie, laparoskopie).
Vedu sekci pro léčbu endometriózy v České lékařské společnosti J. E. Purkyně, v rámci které se snažím o zvyšování povědomí této nemoci v odborné veřejnosti. 

MUDr. Martin Němec 
Nemocnice ve Frýdku-Místku

Léčbě endometriózy se intenzivně věnuji několik let. V nemocnici ve Frýdku-Místku jsme otevřeli Centrum pro léčbu endometriózy Morava a Slezsko. Endometrióza je onemocnění, které pro své široké spektrum projevů, mnohdy vyžaduje konzultace s více specialisty. Naše nemocnice disponuje nejen moderní diagnostickou (ultrazvuky, magnetická rezonance) a operační technikou, ale také týmem erudovaných gynekologů, chirurgů, urologů, radiologů a gastroenterologů. Přítomnost všech těchto oborů v jedné nemocnici je důležitá nejen pro správnou diagnostiku, ale hlavně pro kompletní odstranění všech ložisek endometriózy hned při první operaci. To dává pacientce mnohem větší šanci na úlevu od bolestí a vede k dřívějšímu úspěšnému otěhotnění.
Jsem členem Česká lékařská společnost J. E. Purkyně a European Endometriosis League 

Mgr. Lenka Chuchutová
Fyzioterapie

Jsem fyzioterapeutka, průvodkyně žen, lektorka, kněžka, tanečnice a mnoho dalšího. Věnuji se komplexní fyzioterapii v gynekologii, speciálně léčbě chronických pánevních bolestí. Ráda propojuji svět klasické západní medicíny se světem alternativnějších technik. Spolupracuji s lékaři, porodními asistentkami, dulami, s lékaři tradiční čínské medicíny, psychology i léčiteli.
Přednáším pro laickou i odbornou lékařskou veřejnost a pořádám skupinové kurzy o ženském zdraví. Přináším speciální fyzioterapeutický pohled na endometriózu. Během své práce jsem vysledovala, které z cviků jsou pro ženy s ednometriózou úlevné.  

Doprovodné spolky a iniciativy

Marie Ředinová
předsedkyně České ILCO, z.s.

České ILCO, z. s. je dobrovolné sdružení stomiků (zdravotně postižených osob, kterým byl po závažném onemocnění vytvořen vývod ze střev nebo močovodu na stěnu břišní). Bylo založeno v roce 1992. Zastřešuje regionální spolky stomiků v ČR. Je členem mezinárodních organizacích stomiků (IOA a EOA). Smyslem práce je pomoci řešit problémy zdravotní, sociální a psychické. Nabízíme konzultace se zkušenými stomiky. Spolupracuje s ministerstvem zdravotnictví, zdravotními pojišťovnami, zde bude prosazovat i zájmy pacientek s endometriózou.

Marie Ředinová je od roku 2010 předsedkyní České ILCO, z.s. Pod jejím vedením se organizace stala známou a uznávanou nejen v ČR. České ILCO získalo opakovaně ocenění Světové organizace stomiků za práci ve prospěch pacientů se stomií. V Českém ILCO se zaměřuje především na komunikaci se zákonodárci, médii a veřejností. V roce 2011 iniciovala vznik a od té doby vede Informační centrum pro stomiky a lidi s onemocněním střev. Kolostomii má od roku 2002. Důvod operace byl zhoubný nádor v tlustém střevě. Vyrovnat se s novou situací jí pomohli dobrovolníci ILCO, kteří ukázali, že se stomií se dá žít normální život."  

Indiánky
PCOS a neplodnost

Dvě mladé dívky s diagnózou PCOS daly hlavy dohromady a svépomocí vytvořily web se články, odstartovaly pravidelná podpůrné setkání žen a od roku 2019 se snaží o osvětu (ne)plodnosti v médiích i online světě. Na svoje životní překvápko se snaží dívat z více perspektiv, nebojovat, ale vzdělávat se a podporovat ostatní ženy a dívky. Kdyby totiž na něco takového narazily před lety, jejich životy by mohli být totiž možná o něco lepší - nepřipadaly by si v této výzvě samy. Aktuálně pořádají setkání, ale také jógu a v dm drogerii najdete jejich čaj na hormonální nerovnováhu Rozkvět indiánky, kterým ženy přispějí na další detabuizaci neplodnosti. V roce 2020 také vyhrály iniciativu pro mladé projekty - Sia Impact Award.

www.indianky.cz
www.instagram.com/indiankycz
www.facebook.com/indianky

Karolína F. Tehrani
Dula, lektorka předporodní přípravy, individuální a párová terapie při neplodnosti

www.hypnoporody.cz
www.jemnezrozeni.cz
www.lunoinspirace.cz
www.instagram.com/karolinatehrani 

We use cookies to give you the best experience. Read our cookie policy.