Garanti

Druhým pilířem naší mise je propojovat pacienty s odbornou veřejností a propojovat tradiční západní medicínu s alternativní medicínou. Protože ve spolupráci je síla uzdravení.

MUDr. Jan Drahoňovský

Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze / Soukromá gynekologická ambulance

 

Dlouhodobě se zabývám problematikou těžkých forem endometriózy (hluboká endometrióza) a chronické pánevní bolesti. Poskytuji jak dlouhodobou gynekologicko-porodnickou péči, tak jednorázové konzultace a zákroky. Mou hlavní operační specializací jsou (kromě běžné gynekologické operativy) minimálně invazivní gynekologické zákroky (hysteroskopie, laparoskopie).
Vedu sekci pro léčbu endometriózy v České lékařské společnosti J. E. Purkyně, v rámci které se snažím o zvyšování povědomí této nemoci v odborné veřejnosti.

MUDr. Martin Němec 

Nemocnice ve Frýdku-Místku

 

Léčbě endometriózy se intenzivně věnuji několik let. V nemocnici ve Frýdku-Místku jsme otevřeli Centrum pro léčbu endometriózy Morava a Slezsko. Endometrióza je onemocnění, které pro své široké spektrum projevů, mnohdy vyžaduje konzultace s více specialisty. Naše nemocnice disponuje nejen moderní diagnostickou (ultrazvuky, magnetická rezonance) a operační technikou, ale také týmem erudovaných gynekologů, chirurgů, urologů, radiologů a gastroenterologů. Přítomnost všech těchto oborů v jedné nemocnici je důležitá nejen pro správnou diagnostiku, ale hlavně pro kompletní odstranění všech ložisek endometriózy hned při první operaci. To dává pacientce mnohem větší šanci na úlevu od bolestí a vede k dřívějšímu úspěšnému otěhotnění.
Jsem členem Česká lékařská společnost J. E. Purkyně a European Endometriosis League 

Mgr. Lenka Chuchutová

Fyzioterapie

 

Jsem fyzioterapeutka, průvodkyně žen, lektorka, kněžka, tanečnice a mnoho dalšího. Věnuji se komplexní fyzioterapii v gynekologii, speciálně léčbě chronických pánevních bolestí. Ráda propojuji svět klasické západní medicíny se světem alternativnějších technik. Spolupracuji s lékaři, porodními asistentkami, dulami, s lékaři tradiční čínské medicíny, psychology i léčiteli.
Přednáším pro laickou i odbornou lékařskou veřejnost a pořádám skupinové kurzy o ženském zdraví. Přináším speciální fyzioterapeutický pohled na endometriózu. Během své práce jsem vysledovala, které z cviků jsou pro ženy s endometriózou úlevné.

Ingrid

PhDr. Ingrid Palaščáková Špringrová, Ph.D.

Fyzioterapeut specializace gynekologie

 

Mojí specializací v rámci oboru fyzioterapie je specializace gynekologie. V oboru aktivně pracuji a to na úrovni klinické, vzdělávací a vědecké. Problematice dysfunkce svalů pánevního dna se věnuji 16 let, do kterých spadá i symptomatologie bolestivé menstruace, močové inkontinence, prolapsy orgánů malé pánve, sexuální dysfunkce a bolesti pánevní oblasti. V našem centru REHASPRING s.r.o. Praha Čelákovice, se věnuji pacientkám, které mají endometriózu. Informace o problematice endometriózy a dysfunkce svalů pánevního dna přednáším na tuzemských a zahraničních konferencích a univerzitách. Jsem garantkou akreditovaného kurzu Ministerstva zdravotnictví České republiky Fyzioterapie dysfunkce svalů pánevního dna a fyzioterapeuti jsou školeni. Více o mně a o nás na www.ppapelvic.com 

MUDr. Štěpán Machač, PhD

Vedoucí lékař IVF Clinic v Olomouci

 

Narodil se v roce 1970. Vystudoval lékařskou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. V letech 1995-2003 působil na Gynekologicko-porodnické klinice LF UP v Olomouci a začal se zabývat léčbou neplodnosti. V roce 2006 získal titul Ph.D., po obhajobě dizertační práce na téma ovariálního hyperstimulačního syndromu a vrozených trombofíliíí. V letech 2006 -2014 pracoval na klinice Reprofit International jako vedoucí lékař IVF pro zahraniční pacienty. Od roku 2014 působí jako vedoucí lékař IVF Clinic v Olomouci. V roce 2018 byl jmenován do pozice CMO skupiny Future Life. Je autorem nebo spoluautorem více než 30 přednášek a 40 článků v odborných časopisech. Ve své práci se zaměřuje především na problematiku asistované reprodukce, ovariálního hyperstimulačního syndromu a darování gamet.

Eva Zimmelová

Eva Zimmelová

Tradiční čínská medicína

 

V roce 1995 začala studovat čínskou medicínu, krátce po té přibrala studium čínštiny a od roku 1996 specializaci čínské fytoterapie u Dr.Jozefa Luckého a Ing.Jana Soldána. Po složení akupunkturistické zkoušky ČSSB v roce 1998 otevřela poradnu pro přírodní životní styl, začala přednášet a publikovat. V roce 2000 se začala věnovat Qi-gongu a Tai-ji styl Wu-dang a Yang a na mezinárodním mistrovství bojových umění v čínském Tian-Jinu získala umístění odpovídající 2.pozici za sestavu Tai-ji Sedmi hvězd. Mezi roky 2005 a 2009 Tai-ji samostatně vyučovala. Od roku 2011 je licencovanou trenérkou fitness u Dr. Petra Tlapáka a praxi získala mimo jiné i jako trenérka kondiční fyzioterapie a hlavní lektorka Tai-ji v Centru pohybové medicíny Prof. Pavla Koláře

https://www.facebook.com/groups/vedomevtele

Gabriela Tuatti

Fytoterapie

 

Můj příběh začíná v mých 23 letech, kdy jsem z čista jasna skončila v nemocnici a po náročné operaci jsem si vyslechla diagnózu, kterou mladá holka fakt určitě nechce slyšet. Ale nedala jsem se a navzdory všem prognózám jsem našla cestu ke zdraví, čehož důkazem je zdravý a silný syn Gabriel, který se mi narodil o 7 let později a syn Zeno Merlin, který vklouzl do našeho života o dalších 5 let později.

Ale možná se můj příběh píše už od chvíle, kdy mě babička učila na horách poznávat bylinky…

www.gabrielatuatti.cz

Martin Nawrath

Terapeutická podpora

 

Pracuji zejména jako facilitátor pro velká města, obce, neziskové organizace nebo vzdělávací instituce. Jako terapeut se věnuji jednotlivcům, párům i skupinám. Mou současnou největší vášní je psychologie Carla Gustava Junga, respektive procesově orientovaný přístup jednoho z jeho pokračovatelů Arnolda Mindella. Zejména jeho princip hluboké demokracie uplatňovaný ve formě tzv. worldworku. Inspiraci hledám také v řadě knih moudrého pečovatele o duši Thomase Moora a jeho učitele Jamese Hillmana.

www.martin-nawrath.cz

Monika Valová

Bylinná napářka

 

Pomáhám ženám v jejich důležitých životních meznících, zejména v těhotenství, při porodu a po něm, při kojení a výchově dětí a také v partnerství.

♥ Jsem srdce firmy Steamy.cz
♥ Jsem lektorka ženské bylinné napářky
♥ Jsem první certifikovanou poskytovatelkou vaginální napářky v rámci Peristeam Hydrotherapist Institute
♥ Za svůj  největší úspěch považuji, že se mi podařilo zavést napařování do porodnic, což znamená, že se v ČR ženská bylinná napářka oficiálně nabízí u porodu, a to je světový unikát.

www.steamy.cz

Doprovodné spolky a iniciativy

Indiánky

PCOS a neplodnost

 

Dvě mladé dívky s diagnózou PCOS daly hlavy dohromady a svépomocí vytvořily web se články, odstartovaly pravidelná podpůrné setkání žen a od roku 2019 se snaží o osvětu (ne)plodnosti v médiích i online světě. Na svoje životní překvápko se snaží dívat z více perspektiv, nebojovat, ale vzdělávat se a podporovat ostatní ženy a dívky. Kdyby totiž na něco takového narazily před lety, jejich životy by mohli být totiž možná o něco lepší – nepřipadaly by si v této výzvě samy. Aktuálně pořádají setkání, ale také jógu a v dm drogerii najdete jejich čaj na hormonální nerovnováhu Rozkvět indiánky, kterým ženy přispějí na další detabuizaci neplodnosti. V roce 2020 také vyhrály iniciativu pro mladé projekty – Sia Impact Award.

 

Marie Ředinová

Marie Ředinová

předsedkyně České ILCO, z.s.

 

České ILCO, z. s. je dobrovolné sdružení stomiků (zdravotně postižených osob, kterým byl po závažném onemocnění vytvořen vývod ze střev nebo močovodu na stěnu břišní). Bylo založeno v roce 1992. Zastřešuje regionální spolky stomiků v ČR. Je členem mezinárodních organizacích stomiků (IOA a EOA). Smyslem práce je pomoci řešit problémy zdravotní, sociální a psychické. Nabízíme konzultace se zkušenými stomiky. Spolupracuje s ministerstvem zdravotnictví, zdravotními pojišťovnami, zde bude prosazovat i zájmy pacientek s endometriózou.

Marie Ředinová je od roku 2010 předsedkyní České ILCO, z.s. Pod jejím vedením se organizace stala známou a uznávanou nejen v ČR. České ILCO získalo opakovaně ocenění Světové organizace stomiků za práci ve prospěch pacientů se stomií. V Českém ILCO se zaměřuje především na komunikaci se zákonodárci, médii a veřejností. V roce 2011 iniciovala vznik a od té doby vede Informační centrum pro stomiky a lidi s onemocněním střev. Kolostomii má od roku 2002. Důvod operace byl zhoubný nádor v tlustém střevě. Vyrovnat se s novou situací jí pomohli dobrovolníci ILCO, kteří ukázali, že se stomií se dá žít normální život.“  

www.ilco.cz

Karolína F. Tehrani

Dula, lektorka předporodní přípravy, individuální a párová terapie při neplodnosti

 

Miluji tělo, jeho moudrost, jeho schopnosti, jeho esenci, jeho naprostou transparentnost a pravdomluvnost. A učím sebe i ostatní v něm plně být, na tu chvíli, co veze duši časem a prostorem na pozemské pouti.

Tereza Nagyová

NEJSEMTABU

Bez stomie bych byla mrtvá, omezuje mě v hlavě, chybí informace pro mladé lidi, neuměla jsem si představit, že budu mít pytel na břiše, říká Tereza Nagyová, které v osmnácti letech lékaři diagnostikovali Crohnovu chorobu, o pár let později jí odebrali tlusté střevo a zavedli stomii. S vývodem na břiše žije přes pět let, a pro lidi, kteří jsou ve stejné situaci, založila webový projekt NEJSEMTABU i vlastní značku speciálního spodního prádla.

www.nejsemtabu.cz